Instagram'da Nasıl Canlı Yayın Yapılır ?

Instagram'da Nasıl Canlı Yayın Yapılır ?

/

Instagram artık Türkiye'de de canlı yayın yapma özelliğini kullanıma sundu, sizlere canlı yayının nasıl yapılabileceği konusunda hem yazılı hem resimli anlatımla yardımcı olacağız.

Canlı Yayına Nasıl Başlanır?

Sol üstten fotoğraf çekme butonuna tıklamanız gerekmektedir, daha sonra sol tarafa kaydırarak canlı yazısına gelmeniz yeterlidir. Aşağıda ki resimde yer alan canlı yayını başlat butonuna bastığınız anda bağlantı kontrolünün ardından yayın başlayacaktır.

 

Ne Kadar Süre Devam Edebilir?

Sosyal medya kullanımını daha da canlı hale getiren bu canlı yayın uygulaması 1 saatlik süre boyunca yapılabiliyor. İleride bu süre ile ilgili bir değişiklik olup olmayacağı ile ilgili net bir bilgi yok, ancak artması muhtemel gibi görünüyor.

Canlı yayını bitirmek için Canlı Videoyu Bitir butonuna basmanız yeterli olacaktır, instagram size yayınınızı toplamda kaç kullanıcı izlediğini rapor edecektir.

Yapılan Yayını İndirme İşlemi Nasıl Olur ?

Instagram'ın geçtiğimiz haftalarda sunduğu bir özellik, canlı yayın çıkmasından bu yana 3-4 ay gibi bir süre geçmesine rağmen yapılan yayını indirme özelliği geçtiğimiz haftalarda yeni eklendi.

Yayın bittikten sonra Instagram size yayını indirme butonunu çıkartıyor bu tuşa basarak yaptığınız yayını kolayca indirebilirsiniz.

 

Sizden farklı kişilere bu şekilde bir buton çıkmadığını da belirtelim. :)

Canlı Yayın Uygulamasının Avantajları

Bireysel olarak veya ticari olarak yapılan canlı yayınlar takipçilerinizin size güveninin artmasına ve yaptığınız yayının içeriğindeki heyecana, bilgiye göre size etkileşim dönüşlerinde faydası mutlaka olacaktır.

Yayınınızı daha fazla kitlelere duyurmanın yolunun takipçi satın almaktan geçtiğini unutmayın size bir tık kadar uzağız :)