Instagram Hikayeler(Story) Özellikleri Nelerdir ?

Instagram Hikayeler(Story) Özellikleri Nelerdir ?

/

Instagram hikayeler özelliğini kullanmak isteyenler, resimlerin hikayesi güncellemesini kullanarak memnun kalacakları bir özelliği de kullanmaya başladılar.

Resimlerin hikayesi, günde 100 binden fazla kere paylaşılıyor. Hikayelere yazı ve resim ekleme gibi bir çok özelliği bulunan instagram hikayeleri ile paylaşımlara kimlerin baktığını görmek, hikayeleri kaydetmek mümkün olabiliyor.

Çok beğenilen bu özelliğin nasıl kullanıldığı konusunda biraz daha detaylara inecek olursak, bazı püf noktaları öğrenmeniz gerekebilir. Bunlar oldukça basittir ve kısa sürede öğrenebilirsiniz. İlk kez kullanacak olsanız bile, biraz kurcaladıktan sonra öğrenebilirsiniz.

Hikayelerden yararlanarak değişik karışımlar ortaya çıkarabilirsiniz ve kalıcı olarak hikayelerinizi akıllı telefonlarınıza kaydedebilirsiniz.

Hikayelere Resim ve Yazı Ekleme

Hikayelerinizi resim ve yazı ekleme özelliği ile kendinize özgü bir hale getirebilirsiniz. Bir çeşit markalama olabilen bu özellikler, daha ilgi çekici paylaşımlar yapmak için oldukça kolay bir yol. Bunun için Aa simgesini ve fırça simgesini kullanmanız yeterli olacak.

Örneğin şu şekilde görebilirsiniz;

Hikayelere Kimlerin Baktığını Görebilme

En beklenen özelliklerden biri olan hikayelere kimin baktığını öğrenme konusunda da bilgi edinebileceğiniz özellik, 24 sat geçerli oluyor. Paylaşım kaybolmadan 24 saat içinde hikayeye girerek, ekranı yukarı doğru kaydırıyorsunuz.

Hikayeler Paylaşımlarını Kaydetme

Hikayeler bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor. Bu yüzden onları kaybetmeniz oldukça önemli. Eğer beğendiğiniz bir paylaşım söz konusuysa, izlenirken ok tuşuna basarak kaydedebilirsiniz.

Hikayedeki Paylaşımı Kendi Hesabınızdan Paylaşma

Paylaşım yapmak istediğinizde üç nokta simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Kendi hesabınızda paylaştıktan sonra kaydedebilirsiniz.

Hikayelere Kimlerin Mesaj Atacağını Belirleme

Herkese açık gönderilerinizi kimin görebileceğini kontrol edemezsiniz. Ama bu durum hikayeleri kapsamıyor. Hikayelerinizi kimin görebileceğini kontrol etmek ve belirlemek için profil ayarlarından hikaye ayarlarına girerek gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Hikayeden Bir Fotoğraf Silme

Hikayenizden silmek istediğiniz fotoğraflar varsa, bunu da yapabilirsiniz. Paylaşımın sol üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine tıklayarak sil kısmından hikayeden bir fotoğraf silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hikayeye Mesaj Gönderme

Bir hikayeye mesaj atmak istediğinizde o hikayeye girmeniz gerekecektir. Bunun için sol alt kısımda yer alan gönder kısmını kullanmanız yeterli olacaktır.