İnstagram Yakın Arkadaşlar Özelliği

İnstagram Yakın Arkadaşlar Özelliği

/

En yeni özellikler arasında bulunan Instagram yakın arkadaşlar özelliği, herkes tarafından görünmek istemediğiniz hallerinizi, hikayelerinizi sadece izin verdiğiniz yakın arkadaşlar grubuyla anlık olarak paylaşabiliyor olmanızdır. Kimi kullanıcılar tarafından hayat kurtarıcı bir kolaylık olarak da tanımlanmaktadır. İnstagram yakın arkadaşlar özelliği ile hikayelerinizi sadece sizin izin vermiş olduğunuz ve yakın arkadaşlar listenize eklediğiniz kişilerle paylaşmanıza olanak tanıyor. Bu özellik sayesinde, geri kalan bütün takipçilerinizden gizlenecektir. Aynı zamanda, yakın arkadaşlar listesine paylaşılmış olan hikayeler profil fotoğrafının etrafında daha önceden bulunan kırmızı halka yerine, yeşil bir halkaya sahip olmuştur. Peki, yakın arkadaşlar grubu, listesi nasıl oluşturulabilir ve bu kategorideki kişilere nasıl hikaye göndeririz? Bu soruların cevabını inceleyelim.

İnstagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun ve giriş yapılmış hesabınız üzerinden profil sayfanıza ulaşın.
  • Sonrasında, profil sayfanızın sağ üst bölümünde bulundan 3lü çubuğa dokunun
  •  Açılan sekme üzerinde var olan "Yakın Arkadaşlar" seçeneğine tıklayın.
  • Ekranda karşınıza çıkan sayfada, hesap listenizde olan kişiler ve listenize ekleyebileceğiniz önerilen yeni kişileri göreceksiniz.
  • Önerilen sekmesini gördükten sonra "Yakın Arkadaşlar" listesi için paylaşacağınız hikayeleri görmesini istediğiniz kişi veya kişilerin adının yanında bulunan "Ekle" butonuna tıklayın.
  • Bu kişiler instagram yakın arkadaşlar özelliği ile artık "Yakın Arkadaşlar" listenizde var olacaklardır.
  • Herhangi bir anlık paylaşım yaparken de aşağı bölümde yer alan yakın arkadaşlar kategorisine tıklamanız durumunda sadece bu liste ile paylaşımınız paylaşılacaktır.