İnstagramda Birden Fazla Hesap Kullanımı

İnstagramda Birden Fazla Hesap Kullanımı

/

İnstagram tarafından yapılan güncelleme ve yeniklerinden olan birden fazla hesap hesap kullanma veya instagram iki hesap açma işlemi birçok kullanıcıyı sevindiren bir durumdur. Son gelen güncellemerlerden biri olan bu durum, artık tek cihaz üzerinden çoklu hesap kullanmanın mümkün olduğunu kanıtlamıştır. Kullanmakta olduğunuz instagram hesabınızla birlikte kullandığınız cihaza yeni hesap eklemek istiyorsanız bu yazımızda nasıl ekleme yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer birden fazla hesap kullanabilirim, işlerimi daha kolay halledebilirim diyorsanız aşağıda paylaşacağımız adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Birlikte inceleyelim.
 

  1. İnstagram uygulamasını açın,
  2. Açtığınız uygulama içinde açık olan hesabınızdan ayarlar menüsüne ulaşın,
  3. Bu menünün aşağı kısımlarında bulunan “Hesap Ekle “seçeneğine tıklayın,
  4. Tıklamanız üzerine açılan ekranda normal instagram giriş sayfası açılacaktır. Bu sayfada yeni bir hesap oluşturabilir veya daha öncesinden oluşturduğunuz ikinci bir hesabın bilgilerini girerek giriş yapın.
  5. Daha sonra iki hesabında açık olduğu ana sayfaya yönlendirileceksinizdir.
  6. İnstagram iki hesap açma yöntemlerini gerçekleştirdikten sonra hesaplar arası geçişi yazımızın devamında anlatılamaktadır.

İnstagramda Hesaplar Arası Geçiş Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması üzerinde yeni hesap ekledikten sonra,

  •  Sol üst köşede bulunan adınızın bulunduğu alana tıkladığınızda açılan bölümden yani menüden hesaplarınız arasında seçim yapabilir ve yeni oluşturacağınız bir Instagram hesabı da ekleyebilirsiniz.

Peki bu instagram iki hesap açma, neden gerekliydi?

Bunun sebebi instagram üçüncü parti uygulamalarına çoğu zaman izin vermiyordu ve bu sebepten dolayı diğer cihazlardan aynı hesabı açık tutamıyorduk. İkinci hesabımıza bağlanmak istediğimizde ise birinden çıkış yaparak, diğerine geçiş yapıyorduk. Artık böyle zorlu bir yönteme yani uğraşa gerek kalmadı. Tek cihaz üzerinden 5 taneye kadar hesap eklenebiliyor.