Instagram'da Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır ?

Instagram'da Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır ?

/

Sosyal medyada fotoğraf ve videolarla popüler hale gelen Instagram, kullanıcılar için önemli bir kolaylık olan özelliğe sahip.Birden fazla hesaba yönetme özelliği 2016 yılında test aşamalarından geçti ve çoklu hesaplar arası geçiş desteğini kullanıcıları için sundu. Bu sayede tek bir Instagram uygulamasının üzerinden birden çok hesaba giriş yapılabilecek.Uygulamanın sağladığı kolaylıklar ise hesap değiştirmek zorunda kalmadan farklı bir hesabı kısa sürede açmak şeklinde. Örneğin bir kurumsal hesabı ve bir de bireysel Instagram hesabı olan kişiler yeniden şifre yazmaya gerek kalmadan bunu yapabilecekler. Bir açıdan aynı sistim içinde geçişi sağlayan iki farklı alt yapı gibi olacak.

 

 

Birden Çok Hesap Kullanımı Nasıl Olur?

Instagram hesabı birden fazla sayıda olan kişilerin tek uygulama üzerinden hızlı geçiş sağlayabilmesi için yapması gereken adımlar şu şekilde:

·         Öncelikle profil sayfanıza girin sağ üst bölümdeki seçenekler kısmın basın.

·        Daha sonra bu bölümün en alt bölümünde yer alan hesap ekle seçeneğini tıklayın. İkinci ya da üçüncü Instagram hesabınızdaki kullanımı ismi ve şifre bilgilerinizin buraya girin.

·         En son olarak da hesaplar arasında geçiş için profil sayfanızda yer alan kullanıcı ismine tıklayabilir, değişiklik yapabilirsiniz.

 

·         En çok eklenebilecek hesap sayısı 5’tir.

Farklı Hesapların Anlık Bildirimi Nasıl Alınır?

Geçiş yapmak istediğiniz farklı İnstagram hesapları için önemli bir konu, bunların bildirimlerinden hangisini aldığınız konusudur.  İnstagram’ın yardım sayfasında da bununla ilgili detylar yer almakla beraber aktarmak gerekirse, o an için kullanımdaki hesabın bildiriminin size geleceğini söylemek gerekecektir. Ayrıca giriş yapılan cihaz sayısı ve zaman da belirleyici konumdadır. Şayet her hesabınızdaki bildirimleri görmek istiyorsanız da bunun için profilinize gitmeniz ve en üstte yer alan kullanıcı ismine dokunmanız yeterli olacaktır. Şayet bu eklenen hesaplardan birini kaldırmak ve bildirim almak istemiyorsanız da kaldırmak istediğiniz hesaba geçiş yapmanız, sonraki aşamada sağ üstte yer alan simgelerden birin dokunun. Aşağı inildiğinde çıkış yapa basıldığında veya tüm hesaplardan çık bölümüne basıldığında eklenen hesaplar kaldırılmış olacaktır.

Alternatif Yollar Var mı?

 

İnstagram hesabınızın içinde değil de benzer bir diğer hesaptan farklı kullanım istiyorsanız, bu durumda İnstagram’a benzer hesaplardan yararlanabilirsiniz. Fotogramme, Phonegram, Instafallow gibi uygulamalar size alternatif sunacaktır.  Ancak hesaplar arası geçiş hem zaman açısından hem de kolaylık bakımından çok daha avantajlı görünüyor.   Merak dilen daha fazla ayrıntı için İnstagram yardım merkezinden faydalanabilirsiniz.