Instagram da Kaydedilenler özelliği nedir?

Instagram da Kaydedilenler özelliği nedir?

/

Instagram, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olarak kullanıcılarına belirli aralıklarla yeni güncellemeler sağlıyor. “Kaydedilenler” özelliği, sosyal medya platformlarının etkileşim stratejileri açısından oldukça iyi bir örnek.

“Kaydedilenler”, 2016’nın Aralık ayında kullanıcıların deneyimine sunulmuş bir güncelleme. Instagram kullanıcılarının UX deneyimlerini artırmayı amaçlayan Instagram, bu özellik sayesinde kullanıcılarına adeta bir “yeniden keşfet” seçeneği sunuyor.

Instagram üzerinde yer alan gönderilerin sağ altına yerleştirilen yer imi, ilgili gönderinin “Kaydedilenler” bölümünde yer almasını sağlıyor. Buna ek olarak; söz konusu özelliği kullandığınızda ilgili görseli yayınlayan kullanıcıya herhangi bir bildirim iletilmiyor.

Kaydettiğiniz görsellere daha sonra erişim sağlayabilmek için profil sayfanızın üst bölümünde yer alan yer imi ikonuna dokunmanız yeterli. Ayrıca “Kaydedilenler” bölümünde yer alan “Koleksiyonlar” seçeneğini kullanarak birden fazla içeriği gruplandırabilir, ilgili görsellere daha pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.